Η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies. Συνεχίζοντας την πλοήγηση, συμφωνείτε με τη χρήση τους.
Περισσότερες πληροφορίες εδώ

Indoor Rowing Training Institute

Μέσα από το Indoor Rowing Training Institute (I.R.T..I.), η All About Sport αποκλειστικός αντιπρόσωπος της Concept2 στην Ελλάδα, προσφέρει ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τις απαραίτητες πληροφορίες και τα εργαλεία για να δώσετε στους ασκούμενους σας μια ενθουσιώδη και ολοκληρωμένη εμπειρία κλειστής κωπηλασίας. Μια ομάδα από επιστήμονες φυσικής αγωγής και επαγγελματίες εκπαιδευτές εργάστηκαν μαζί για να δημιουργήσουν ένα εξειδικευμένο πρόγραμμα που θα σας προετοιμάσει να διδάξετε αποτελεσματικά και αποδοτικά την Κλειστή Κωπηλασία μέσα από μια τελείως νέα προσέγγιση.


Επόμενο σεμινάριο αναμονή


Ενότητες που διδάσκονται στο σεμινάριο (Level 1):

  • Γιατί να κάνει κάποιος κωπηλασία;
  • Πως και γιατί ξεκίνησε η κωπηλασία στα γυμναστήρια
  • Λειτουργία και ονοματολογία του κωπηλατικού Concept2
  • Η κίνηση της κωπηλασίας – Οι μυς που χρησιμοποιούνται
  • Τεχνική ανάλυση της κίνησης
  • Μεθοδολογία της τεχνικής – πως μαθαίνουμε σωστά και χωρίς κόπο
  • Τα βασικά λάθη και η διόρθωση τους
  • Τα πρώτα βασικά προγράμματα για την εισαγωγή των ασκούμενων στην κωπηλασία
  • Πως να δημιουργείτε προγράμματα για μεγιστοποίηση των αποτελεσμάτων


Οι συμμετέχοντες στο σεμινάριο λαμβάνουν το «Εγχειρίδιο εκπαιδευτών κλειστής κωπηλασίας», ένα πραγματικό βοήθημα 73 σελίδων που περιέχει όλη τη διδακτέα ύλη καθώς και την ειδική πιστοποίηση.


Πιστοποιημένοι Indoor Rowing Instructors

Επίθετο Όνομα Επίπεδο Πόλη
Ματζοράκη Ράνια Master Λεμεσός
Διακουμή Ιωάννα Master Αθήνα
Γιούπης Γεώργιος Master Αθήνα
Βραχάμης  Μιχάλης Level 1 Αγία Βαρβάρα
Λιναράς  Κωνσταντίνος Level 1 Άγιος Δημήτριος
Μπόλλα Ματίνα Level 1 Αθήνα
Κόκκαλης Σωτήρης Level 1 Αθήνα
Τζουλάνε  Σωτήρης Level 1 Αρτέμιδα
Καλτσογιάννη Βαρβάρα Level 1 Ραφήνα
Ζαβούνη Νικόλ Level 1 Αρτέμιδα
Χεϊντεν Νικόλ Βάντερ Level 1 Αρτέμιδα
Λιοντος Χαραλαμπος Level 1 Ζωγράφου
Σκαρλάτου Τζέλη Level 1 Μαρούσι
Περαματζή Γεωργία Level 1 Πόρτο Ράφτη
Πλουμάκης  Ευάγγελος Level 1 Πόρτο Ράφτη
Τσατσαρώνης  Γιώργος Level 1 Μαρούσι
Ευαγγέλου  Αθανάσιος Level 1 Χαλάνδρι
Βαλτσάνης  Δημήτρης Level 1 Αθήνα
Ματάκης  Δημήτριος Level 1 Κορυδαλλός
Δασκακάκης Δημήτριος Level 1 Ηράκλειο-Κρήτης
Τσαρούχας  Θεόδωρος Level 1 Να Πέραμος
Ζώτος Γιώργος Level 1 Αθήνα
Βλησίδη Κάτια Level 1 Άνω Γλυφάδα
Τικταμπανίδη Ελένη Level 1 Κηφισιά
Κόλιος Γεράσιμος Level 1 Γαλάτσι
Καραγιάννης Βλάσης Level 1 Αγία Παρσκευή
Γεωργόπουλος Αριστοτέλης Level 1 Ηλιούπολη
Μόμτσος Αντώνιος Level 1 Ελευσίνα
Σελίμης Ανδρέας Level 1 Ίλιον
Θραβάλου  Ευαγγελία Level 1 Ν. Ηράκλειο
Σκούρα Δήμητρα Level 1 Αργυρούπολη
Τσιανάκας Κωνσταντίνος Level 1 Γλυφάδα
Πυρπυλή Ειρήνη Level 1 Αθήνα
Κακογιαννάκη Ευρώπη Level 1 Γλυφάδα
Καραπάνος Διονύσιος Level 1 Μάνδρα
Κωστόπουλος Παναγιώτης Level 1 Αθήνα
Καρράς  Παναγιώτης Level 1 Αθήνα
Λώλης Χαράλαμπος Level 1 Πεύκη
Ασουμανάκη Έλενα Level 1 Ηλιούπολη
Γκουρόπουλος  Ελευθέριος Level 1 Κομοτηνή
Δρόσος  Ιωάννης Level 1 Κώς
Ιωαννίδης  Σπυρίδων Level 1 Ηλιούπολη
Καλλιμάνης Μιχαήλ Level 1 Ιωάννινα
Νικολόπουλος  Δημήτρης Level 1 Λάρισα
Νικολακόπουλος Ιωάννης Level 1 Αργυρούπολη
Κοκκινίδης Ηλίας Level 1 Καστοριά
Μπαρούς  Αλέξανδρος Level 1 Σαλαμίνα
Μέλλος  Γεώργιος Level 1 Αθήνα
Τσώνη Δήμητρα Level 1 Αθήνα
Κονταρίνη Κωνσταντίνα Level 1 Λούτσα
Ρόκκας  Ηλίας Level 1 Παλλήνη
Αλεξανδρόπουλος Ελευθέριος Level 1 Σαλαμίνα
Θερμού  Ευαγγελία Level 1 Νέα Σμύρνη
Σιούμπουρας  Κωνσταντίνος Level 1 Νέα Σμύρνη
Παυλάτου Αναστασία Level 1 Νέα Σμύρνη
Ψιμάρνης  Λευτέρης Level 1 Άγιος Νικόλαος 
Αγγελόπουλος  Βασίλης Level 1 Αθήνα
Βλαχόπουλος Νίκος Level 1 Πέραμα
Καραφαντής  Νίκος Level 1 Νίκαια
Κεφαλά Έλενα Level 1 Βούλα